Kúsok z mojej duše: Duša umelca

Pobyt v nelegálnom masážnom salóne na železničnej stanici v Bratislave prežitý. V opačnom prípade by mi nebolo umožnené splniť si ďalší z cieľov. Kameraman. Túžba natáčať, tvoriť videá. Ako milovník športu oslovenie športovcov. Bez predchádzajúcich skúsenosti, referencií celkom výzva presvedčiť niekoho na natočenie videa. Bez garancie záujmu nákup použitej kamery z ebay. BMPCC a objektív. Stálo ma to okolo 600 eur. Keď kuriér doručil posledný kúsok skladačky, vyrazenie do Bratislavy. Pracovná zmena mi začínala okolo 10:00 hod. ráno. Do Bratislavy som dorazil o dve hodiny skôr. Na chrbte veľký ruksak. V ňom ukrytý fotoaparát so stojanom. Nesmelosť, pocity hanby. Mal sa strach kráčať s kamerou v ruke a natáčať si zábery. Zábery najprv pri stanici, potom pri Prezidentskom paláci, v uličke za ním kde pracovala trojčlenná skupinka rómov pri tele. Murovali plot. Milo som sa ich spýtal či ich môžem natočiť počas toho ako pracujú. Jeden z nich sa ma spýtal z akej televízie som. Keď som mu povedal že zo žiadnej, chcel vidieť môj novinársky preukaz. Čas. Tá konverzácia má stála čas ktorý sa rýchlo míňal. Preto rýchlo objednaný taxík, nasadnutie do neho, šoférovi zadaná destinácia, sklo zosunuté dole, zapnutie kamery a natáčanie Bratislavy. Potom cesta do práce trolejbusom. Doma na počítači zvedavo kontrolujúci natočené zábery. Hrôza. Otras. Pred natáčaním nezmenené nastavenia, svetlosť. Preto časť videí a hlavne natočená časť z taxíka k ničomu. Nepoužiteľná. Lekcia. Jednoznačne cenná lekcia.
Prvý záujem od športovca prejavení Gábor Boráros .Prišiel som za ním do Maxer gymu v Dunajskej Strede autobusom v dohodnutý deň, čas. Dohodnutý čas nastal a Gábor nikde. Našťastie si ma všimol tréner, majiteľ Maxer gymu. Pristúpil ku mne, milo sa ma spýtal či potrebujem pomôcť. Následne zavolal Gáborovi. Vraj za chvíľu príde. Trvalo to večnosť. Keď prišiel radosť. Konečne natočím nejakého známeho športovca pri tréningu. Vysmiaty, plný energie. Pozdravili sme sa, podali sme si ruky, potom povedal že sa mi ospravedlňuje zabudol na mňa a že dnes nemôže trénovať. Nehneval som sa. Ako by som sa aj mohol hnevať na niekoho kto sa ku mne spároval tak milo, s rešpektom, s úctou. Rýchlo som natočil dvoch chlapíkov cvičiacich v gyme, s Gáborom som sa dohodol na ďalšom termíne. O pár týždňov na to, cieľ splnený. Video s Gáborom natočené. Potom Roland Čambal. A nakoniec, veľký bojovník s ešte väčším srdcom Ivan Buchinger. Prišiel som za ním natáčať do Gabčíková niekoľkokrát. Ako som prvýkrát čakal na parkovisku pred gymom uvidel som ho z diaľky ako prichádza vysmiaty na bicykli. Urobil na mňa dojem. Skutočný športovec. Používal bicykel, nie auto. Veľmi príjemný, skromný, veselý človek. Skvelo strávený čas Pri ďalšom natáčaní mi venoval tričko.

Cieľ posunúť sa ďalej. Natáčať hudobné videá. Krátko na to už v Banskej Bystrici natáčajúci video pre charizmatickú, úžasnú Laru. Následne v Nitre natáčanie ďalšie hudobného videoklipu. Pravdepodobne pokračoval by som v tom ďalej nebyť môjho mentora Jozefa. Jeho spätná väzba a následne moja analýza odhalila nie som výnimočný kameraman. Nezrodil som sa preto stáť za kamerou.