Kúsok z mojej duše: Život z vnútra von

Čierna mikina s tromi bielymi pruhmi zdedená po staršom bratovi počas čias Základnej školy. Čisto nové značkové tenisky na nohách počas čias Základnej školy. Mocné pocity. Cítil som sa ako niekto. Tak sebavedomý. Tak silno presvedčený o tom, že som niekto, že znamenám niečo. Nezmenil som svet, krajinu. Nezachránil som žiadnu mačku uväznenú na korune stromu. Nezachránil som žiadnu ľudskú bytosť topiacu sa v temnote.

Stať sa vlastníkom tých pocitov tam vo vnútri, stačilo sa navliecť do značkovej uniformy tam vonku. Nosiť značkové oblečenie, tenisky – stratégia ako sa cítiť dôležitý, zaujímavý, sebavedomý, obľúbený, ako niekto. Ľahodný nápoj dávnych bojovníkov nesúci meno Yerba Maté, využitý na ďalšiu vrstvu stratégie. Skoré prebudenia v ešte skoršie rána, kedy ešte líšky snívali o krívajúcich králíkoch na neďalekom poli. Tvrdé vyčerpávajúce tréningy s hrdzavým železom v miestnej posilňovni nachádzajúcej sa v podzemí plnom prachu, plesni, pavúkov. Špinavá no zároveň nebezpečná práca za pár strieborných mincí s kolegami, ktorých tváre sa podobali na tých zdobiacich strieborné mince. Náročné dni a viera ako ich zvládnuť – preglgnutím pohára naplneného tekutinou obsahujúcou zdroj energie Yerba Maté. Lesklé obálky magazínov nesúce tlstým fontom obalené pozornosť kradnúce odstavce. Hrubé knihy nasiaknuté pútavými príbehmi definovanými úspechom, pádom. Populárne videá, rozhovory, pokrývajúce široké témy, návody, odporúčania, rady, venované tým, potrebujúcim zvýšiť nebezpečne nízku hladinu motivácie.

Oblečenie, čaje, knihy. Len hŕstka vonkajších nástrojov používaných s vierou, urobí to zo mňa lepšieho človeka tam vo vnútri. Knihy, čaje oblečenie. Len hŕstka vonkajších nástrojov používaných s nádejou, urobí to zo mňa odhodlanejšieho človeka tam vo vnútri. Čaje, oblečenie, knihy. Len hŕstka vonkajších nástrojov používaných s presvedčením, urobí to zo mňa disciplinovanejšieho človeka tam vo vnútri. Chyba. Urobil som chybu. Mýlil som sa. Premrhal som množstvo času, peňazí. Investoval som množstvo peňazí, času do nesprávnych nástrojov.

Zabralo mi to čas, zistiť, uvedomiť si, že pozornosť bola sústredená do nesprávneho smeru. Už viac nepotrebujem čítať tam vonku inšpiratívne, motivačné knihy, články aby som sa cítil tu vo vnútri inšpirovaný, motivovaný. Už viac nepotrebujem tam vonku obliekať svoje telo do hodvábnych uniforiem aby som sa cítil dôležitý, zaujímavý tu vo vnútri. Už viac nepotrebujem tam vonku hltať litre tekutín stimulujúcich hladinu energie aby som sa cítil tu vo vnútri plný síl, energie. Našiel som ten zdroj. Skutočný zdroj, prameň, ktorý zabezpečí, poskytne môjmu telu, mysli všetko potrebné. Je to, bolo to celý čas tu so mnou, vo mne. Vo vnútri mňa. Celý čas hľadal som tam vonku, mimo mňa. Pritom, bol som ďaleko od pravdy. Až keď som sa začal pozerať, až keď som ju začal hľadať vo vnútri mňa, som ju našiel. Motivácia ,kreativita, sila, energia, sebavedomie – je to vo vnútri mňa. Vychádza to z vnútra von. Konečne žijem život z vnútra von.